Stowarzyszenie na rzecz gminy Brzeszcze Brzost

Logo Stowarzyszenia na rzecz gminy Brzeszcze Brzost

Biuletyn Informacji Publicznej

Promocja kalendarza na rok 2016

Kalendarz 2016 7 grudnia 2015 r. w siedzibie Stowarzyszenia „Brzost” miała miejsce promocja kalendarza na rok 2016: „Życie codzienne brzeszczan z I połowy XX wieku”.

Kalendarz do pobrania (5 MB)

To już kolejny kalendarz wydany przez Stowarzyszenie. Tym razem przez dwanaście miesięcy 2016 roku będą towarzyszyły nam zdjęcia ukazujące tytułowe życie codzienne mieszkańców naszego miasta w pierwszej połowie zeszłego wieku. Ułożone zgodnie z porami roku pokazują brzeszczan przy różnych zajęciach gospodarskich, uroczystościach religijnych, okolicznościowych: kulig, lepienie bałwana, rodzina w świątecznym nastroju, Niedziela Palmowa, komunia święta, żniwa, wykopki ziemniaków czy teatr amatorski.

Fotografie te są ważnym źródłem informacji dla wszystkich chcących poznać historię i tradycje naszej miejscowości. Ponadto na zdjęciach widnieją obiekty, których nie ma już w obecnej brzeszczańskiej przestrzeni publicznej. Przykładem jest choćby zdjęcie kuligu uchwyconego na tle budynku, w którym w latach siedemdziesiątych XX wieku mieścił się zakład fotograficzny, prowadzony przez państwa Kramarzów.

BW, 2015-12-10

Wszystkie wystawy i spotkania >>

STOWARZYSZENIE NA RZECZ GMINY BRZESZCZE „BRZOST”

HISTORIA •  KULTURA  •  TRADYCJA